11/10/2012

Mix
Wiem, że ostatnio straszna pustka na blogu i nic się nie dzieje, ale to nie oznacza, że przestałam rysować i nic nie powstaje konkretnego ^3^ Wręcz przeciwnie powstaje spod moich rak więcej prac niż kiedykolwiek a urywki niektórych możecie zobaczyć powyżej. W ostatnich dniach narobiłam sobie tyle nowych kolorowanek, że chyba nie zdążę ich skończyć kolorować do nowego roku;p Na razie niestety głównie skupiam się na wykończeniu mojego komiksu, bo jakoś nie umiem sobie dać spokoju z tym, dopóki nie będę zadowolona w 100% z efektu końcowego okładki i ilustracji;) Ale jak to mówią człowiek się cały czas uczy i teraz już wiem, że 2 tom na pewno pójdzie sprawniej, bo wiele rzeczy robiłam na około jak się teraz temu przyjże z perspektywy czasu.
 Mam nadzieję, że Wam też jesienne dni nie mijają na całkowitym  lenistwie, bo pogoda sprzyja siedzeniu w ciepłym domu i drapaniu kartki ołówkiem  :)

5 komentarzy:

 1. Jeśli można zapytać..Używasz rastrów czy nakładasz je w programie?Jesli tak to w jakim?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie że można to czym rysuję i czego używam nie jest tajemnicą xD Wręcz po to jest ten blog żeby o tym pisać ;p
   Rastry robię w Photoshopie( kupno rastrów w pl wychodzi strasznie drogo a ich zużycie jest dość spore, nawet jeśli się ich mało nakłada i pewnie powie tak nie jedna osoba rysująca komiksy). W PS rastry można zrobić własnoręcznie wgrywając szablony zrobione wcześniej lub ściągnięte/zakupione na jakimś portalu (są na Da) i używając ich później jako wypełnień. Lub innych sposobów jest co najmniej 5 rożnych aby przerobić obszar szarości na raster co bez problemu można znajść na deviantarcie w tutaorialach. Ale podobno są łatwiejsze programy jak Mangastudio albo Sai( gdzie tylko wybierasz wzór klikasz i są), ja na nich osobiście nie próbowałam bawić się w rastry więc nie wiem :)

   Usuń
 2. Coż to za akwarele na dwóch zdjęciach po lewej? wygladają interesująco, dobre są? ;) Pokażesz kiedyś światu te obrazki i góry? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akwarele są rewelacyjne, najlepsze chyba z wszystkich które mam ale nie pisze o nich tylko i dlatego że przywiozła mi je przyjaciółka z Japonii. Farbki produkuje jakaś rodzinna firma japońska opierająca się na 200 letniej tradycji a farbki sa robione z naturalnych pigmentów więc spodziewam się że Rosyjskie "Białe Noce" będą bardzo podobne do tych jakościowo bo też sa z naturalnych pigmentów a są tańsze i łatwiej dostępne xD
   strona farbek-http://www.gofun-nail.com/ueba/indexenglish.htm
   jakiś tutorial z mini recenzją-http://splashingpaintblog.com/tag/ueba-watercolor-paint/

   większość obrazków z tego mixu znajduje się w kolorze moim komiksie więc tam będzie je można oglądać za niedługo xD
   ten w lewym górynm rogu mi zginą a w dolnym prawym będzie miał digitalową wersje kiedyś bo mam na niego lepsza wizje xD

   Usuń
 3. Bardzo interesujące,ciekawie wyglądają więc pewnie jak piszesz i świetne są do malowania. sama myślałam o zrobieniu własnoręcznie jakichś farb bo gdzieś widziałam przepis ;)No i czekam na premierę komiksu!

  OdpowiedzUsuń