MINI SŁOWNICZEK-MEDIA MALARSKIE

MEDIA


ŚRODKI CZYSZCZĄCE

ANAKROSINA- do czyszczenia starych obrazów olejnych
ZMYWACZ FLORENCKI- do czyszczenia obrazów olejnych


MEDIA ZABEZPIECZAJĄCE

WODNY LAKIER SZKLĄCY- jednoskładnikowy lakier szklący do zabezpieczania powierzchni typu drewno, metal, papier, a nawet powierzchni bardziej giętkich takich jak skóra czy tkanina.
W piekarniku w temp. 80 stopni C. nabierze bardziej szklistego aspektu, jest odporny na zarysowania.
SYKATYWA W AEROZOLU- przyśpiesza wysychanie rab olejnych. Formuła aerozolu pozwala na utrwalanie każdej warstwy farby z osobna bez wcześniejszego mieszania sykatywy z farbą.
WERNIKS SATYNOWY DO AKRYLI- zmieszany z farbami rozrzedza je i zwiększa ich połysk i stopnień transparentności. Używany jako werniks końcowy daje satynowe wykończenie.
WERNIKS MEKKA BEZBARWNY -jest to werniks ochronny, który po nałożeniu na dekorowane złocone powierzchnie spełnia funkcję ochronną w czasie i chroni przed ścieraniem. Werniks ten zabezpiecza powierzchnię bez odkształcania koloru, nadaje jednocześnie lekki połysk.
WERNIKS WODNY SATYNOWY-werniks matowy do nakładania na dekorację w celu uzyskania matowego wykończenia i zabezpieczenia przed ścieraniem.Aby uzyskać gładką powierzchnię konieczne jest nałożenie kilku warstw.
WERNIKS DAMAROWY SATYNOWY -( do farb olejnych, akrylowych i tłustej tempery). Zabezpiecza i nadaje dużą szczelność powłoce oraz jednolity półmat.
FIKSATYWA W AEROZOLU- bezbarwny utrwalacz do zabezpieczania prac wykonanych  pastelami suchymi, sepią, węglem, ołówkiem oraz innymi technikami podatnymi na rozcieranie


EFEKT PĘKAJĄCEJ POWIERZCHNI LUB STAREJPATYNA -stosowana jest aby nadać przedmiotom wiekowy wygląd. Aby osiągnąć efekt postarzenia należy nanieść cienką warstwę patyny za pomocą miękkiej, lecz nie puszystej szmatki, pędzla lub gąbki.
MASA PODKŁADOWA PEKAJĄCA- Masa na podkład pękająca, która powoduje spękanie wierzchniej warstwy farb akrylowych. Nałożyć na zagruntowaną (np. innym odcieniem akrylu) powierzchnię i w odstępie kilku minut nałożyć na wilgotną masę inny, kolor farby, który ulegnie spękaniu.WERNIKS POSTARZAJĄCY DO DECOUPAGE-Werniks postarzający do nakładania na dekorację w celu nadania postarzającego wykończenia i zabezpieczenia przed ścieraniem lub jako werniks podkładowy pod werniks pękający
CRACKLE MEDIUM PĘKAJĄCE -Stosuje się w celu osiągnięcia efektu spękanej powierzchni farby.


GRUNT
 
GESSO GRUNT -uniwersalny grunt malarski dla artystów. Bardzo szybko schnie, przywierając perfekcyjnie do wszystkich nie tłustych powierzchni, może być mieszany z farbami akrylowymi i rozcieńczany wodą.


MEDIA OPÓŹNIAJĄCE WYSYCHANIE

MEDIUM OPÓŹNIAJĄCE WYSYCHANIE FARB AKRYLOWYCH- do stosowania podczas malowania


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz